czwartek, 30 grudnia 2010

Jak wycinać w Photoshop? - Metoda nr 2

  Pora przedstawić metodę numer 2. :) Tym razem do wycinania posłuży nam narzędzie zwane różdżką. Bierzemy sobie przykładowy obrazek, który chcemy pozbawić tła. Wybrałam logo Panfu. Metoda, którą pokażę jest bardziej czasochłonna niż poprzednia, ale łatwiejsza, gdyż nie wymaga tak sprawnego posługiwania się lassem. Otwieramy obrazek:
 
  Naszym zadaniem jest wycięcie zielonego tła i pozostawienie samego loga. :) W tym celu z paska narzędzi wybieramy różdżkę:
  Po jej wybraniu zaznaczamy obszar naszego tła [w przypadku teł z wzorami będzie to wymagało więcej czasu i większej ilości usuwania niechcianego obszaru]:


  Po zaznaczeniu pojawiają się ''mróweczki''. Teraz albo klikamy na klawiaturze ''delete'' lub ''edycja --> wytnij'':

Teraz powinno nam się pokazać obszar roboczy, a na nim nasze logo:

  Teraz, gdy uzyskaliśmy przezroczystość odznaczamy obszar i gotowe. Na koniec możemy wkleić na dowolnie wybrane przez nas tło:
  I to wszystko. :) Udanego sylwestra! :D

pomocnik_na_panfu

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Nie wszystko powiedziałaś o różdżce, np. w powyższym tekście nie wspomniałaś chociażby o tym, że różdżka wcale nie musi zaznaczać jeden tylko obszar, poprzez jedno kliknięcie można zaznaczyć kilka obszarów o podobnych kolorach (odcieniach). Chodzi mi o takie coś jak jest opisane w dolnej części tego tekstu: http://www.coreblog.pl/magia-photoshopowej-rozdzki/ (tzn. chodzi mi o zaprezentowany tam drugi przykład).

Venince pisze...

Poradnik robiony dwa lata temu, dla dzieci, których wiek nie przekraczał czasami 12 lat. :) Oczywiście znam zastosowanie, ale im to w zupełności wystarczyło do robienia prostych nagłówków o ich grach. :)

Prześlij komentarz

Twój komentarz zostanie opublikowany, gdy go zaakceptujemy. :)